вівторок, 2 лютого 2021 р.

 

Створення космічного лепбука

1.     Ознайомся з історією виникнення лепбука. Дай відповіді на запитання.

Термін «лепбук» (з англійської «lapbook» - книга на колінах) уперше використала письменниця з Вірджинії (штат США) Теммі Дабі.

Вона узагальнила досвід використання різноманітних мінікниг, автором яких була Діна Зайк ще у 80-х роках ХХ століття. Саме Діна Зайк запропонувала використати так звані foldablesскладені аркуші паперу для легкого та ненав’язливого запам’ятовування дітьми.

Автор детально описала різні способи їх створення. Використання таких аркушів паперу або, як ми їх зараз називаємо, «мінікниг» давало можливість дітям, коли вони працювали над їх виготовленням, швидко та надовго запам’ятовувати потрібну інформацію. Цю техніку часто застосовували в домашніх школах усього світу. Теммі Дабі запропонувала вкласти ці мінікнижки в одну оригінально оформлену папку. Автор назвала цю саморобну книгу так, тому що вся робота відображається в «книзі», яка може розташуватися на колінах у дитини. Звичайно, американці не винайшли велосипед, адже подібні книжки або книжки-іграшки були завжди. Але завдяки американським домашнім школам лепбук виділився в окремий жанр. Лепбук за такого навчання є фінальним етапом вивчення певної теми. Тобто учень, вивчивши тему, оформлює здобуті знання у вигляді лепбука, куди вміщує все, про що дізнався.

Отже, лепбук – це книга або папка будь-якої форми та з будь-якої теми, з укладеними в неї різноманітними мінікнижками, віконечками, малюнками, іграми, які оформлюють оригінальним способом.

·        З якої мови походить назва «лепбук»?

·        Який переклад вона має?

·        Чим лепбук  відрізняється від звичайної книги?

2.     Виконай вправи для покращення зору.

3.     Хвилинка Знайка. Прочитай текст. Поясни, які вміння розвиває робота з леп буком.

Робота з лепбуком розвиває в дітей універсальні вміння, зокрема вміння планувати майбутню діяльність, домовлятися з однолітками, розподіляти обов’язки, шукати потрібну інформацію, узагальнювати її, систематизувати, самостійно давати відповіді на запитання, що виникають, приймати власні рішення, спираючись на свої знання й уміння, висловлювати Лепбук – це різновид проєкту, підсумкова форма подання матеріалу учнями. Щоб створити лепбук, визначають мету, формулюють тему, розробляють макет лепбука та шукають потрібну інформацію. Після цього презентують готовий продукт.

4.     Порухайся на фізкультхвилинці.

5.     Ознайомся з послідовністю створення лепбука.

Алгоритм виготовлення лепбука

КРОК 1. Формулювання теми.

КРОК 2. Складання плану.

КРОК 3 . Створення макета.

КРОК 4.Збір інформації та матеріалу.

КРОК 5.Наповнення лепбука.

6.     Робота в групі (парі)

·        Попрацюйте за поданим вище алгоритмом.

·        Створіть лепбук про космос.

·        Презентуйте свої роботи.

7.     Підсумок уроку разом з учителем.